OEKO-TEX® NEDİR?

OEKO-TEX® NEDİR?

Sürdürülebilirliği ilk önemseyen markalardan biri olarak Barine, müşterilerinin sağlığı ve güvenliğine önem vermektedir. İyi bir sürdürülebilir gelecek ancak her bireyin sağlıklı olmasıyla mümkün olabilir. Tüm Barine Koleksiyon ürünleri OEKO-TEX Standart 100 sertifikasına sahiptir ve sertifika seviyesi Class 1’dir. (En yüksek güvenlik standardı) Çocuk ve bebek ürünleri dahil her türlü tekstil ürününü kapsar.

STANDARD 100 by OEKO-TEX®, zararlı maddeler konusunda test edilmiş tekstil ürünleri için dünyanın en iyi sertifikalarından biridir. Müşteri güveni ve yüksek ürün güvenliği anlamına gelir. Bir tekstil ürünü STANDARD 100 etiketini taşıyorsa, bu ürünün her bileşeninin, yani her iplik, düğme ve diğer aksesuarların zararlı maddeler açısından test edildiğinden ve bu nedenle ürünün insan sağlığı için zararsız olduğundan emin olabilirsiniz. Test, kapsamlı OEKO-TEX® kriterleri temelinde bağımsız enstitüler tarafından yürütülür. Testte, insan sağlığına zararlı olabilecek çok sayıda düzenlenmiş ve düzenlenmemiş maddeyi hesaba katarlar. Çoğu durumda STANDARD 100 için sınır değerler ulusal ve uluslararası gerekliliklerin ötesine geçer. Kriter kataloğu yılda en az bir kez güncellenir ve yeni bilimsel bilgiler veya yasal gerekliliklerle genişletilir.

STANDARD 100 çevresel bütünlük damgasına sahip kumaşları seçtiğinizde, iyi bir seçim yaptığınızdan emin olabilirsiniz. STANDARD 100 sertifikası, üretim sürecinde kullanılan kimyasalların kullanımını kontrol etmenin yanı sıra son üründe cildi tahriş edebilecek veya zarar verebilecek hiçbir zararlı madde kalmamasını sağlar.

STANDARD 100 by OEKO-TEX® izlenebilir bir sistemdir. Ürünün bu etikete sahip olduğu iddia ediliyorsa ürünün ve markanın gerçekten bu güvenliğe sahip olup olmadığı herkese açık oeko-tex sayfasından kontrol edilebilmektedir.

Related blogs

Bir Dönüş Hikayesi
26 April 2024
Sonbahar Modu
26 April 2024
Evde Cookie Yapımı
15 January 2024