Barine Çevre Bildirisi

Barine Çevre Bildirisi

Doğa, Barine için benzersiz ve eşsiz bir ilham kaynağı. Tasarladığımız her ürün mucizevi doğada bir karşılığı var mutlaka. Bazen bir orman veriyor bize bu ilhamı, bazen doğanın sesi bazen de tatlı bir rüzgarın esişi. En büyük ilham kaynağımız olan doğanın tahribatı bizi bir yandan üzüyor bir yandan da bize harekete geçme gücü veriyor.


Elbette Barine de her organizma gibi üretirken bir yandan tüketiyor. Ancak Barine’nin en büyük çabalarından biri bıraktığı izleri, doğaya verdiği zararı tam olarak yok edemese bile önemli ölçüde azaltmak. Bünyesindeki herkesle birlikte bunun için uğraşıyor ve kendi zevkini sunarken kaynakları saygılı kullanmak istiyor.

Üretimimizin tüm aşamalarında atıklarımızı en aza indirgemek için çalışıyor çıkan atıkları ya geri dönüştürüyor ya da değerlendirerek dönüştürüyoruz. Ürün ambalajlarımızda sadeleşmeye gidiyor, doğaya saygılı malzemelerle sade ve çevreci tasarımlar kullanıyoruz. Şirket binası içindeki alanlarda tek kullanımlık plastik ve karton ürünler yerine daha çevreci ve sürdürülebilir malzemeler tercih ediyoruz.

Barine’de biz her çalışanımız için doğum günlerinde fidan bağışı yapıyoruz. Biliyoruz ki o fidanlar yeryüzünün bir yerlerinde toprağa tutunacak, geleceğe koyu bir gölge ve güçlü bir umut olacak. Çünkü biliyoruz ki doğa bizim yuvamız ve sahip çıkmamız gereken tek bir gezegenimiz var. Bugün aldığımız sorumluluklar sadece çocuklarımızın değil tüm gezegenin geleceğini kurtaracak.

Barine çalışanı olarak sizden de beklediğimiz doğayı, evinizi koruduğunuz gibi korumanız. Doğaya Saygı’yı bir yaşam felsefesi haline getirmeniz ve Dokunabildiğiniz her yere bu felsefeyi götürmeniz. Barine bu felsefeyi anlatmayı kendine misyon olarak benimsedi. Her birinizin katkıları ile bu sorumluluğu layığı ile yerine getirebileceğimize ve geleceğimize sahip çıkabileceğimize inancımız tam.

Related blogs

OEKO-TEX® NEDİR?
26 April 2024
Bir Dönüş Hikayesi
26 April 2024
Sonbahar Modu
26 April 2024
Evde Cookie Yapımı
15 January 2024